Silmapaistev efektiivsus

Lambda andur

Üheks olulisimaks kriteeriumiks põlemisprotsessis on hapniku hulk väljuvas suitsugaasis. Liiga suur hapniku hulk viitab sellele, et pealejuhitud õhku ei kasutata põlemisprotsessis täielikult ära ja see jahutab katelt. Liiga madala hapnikusisalduse korral aga ei põle osa kütteainest lõpuni ära. Koos suitsugaasiga voolab see pisikeste osakestena põletist välja, tekitades katlas ja korstnas tahma ladestumist. Selliselt väheneb katla efektiivsus ja katelt tuleb sagedamini puhastada. Lambda andur analüüsib suitsugaasi hapnikusisaldust ja korrigeerib selle pealeannet ventilaatori abil, et väljuva suitsugaasi hapnikusisaldus püsiks ligikaudu 4-6% piires. Sel viisil hoiab Lambda andur põletis põlemisprotsessi jaoks optimaalset õhukogust.

Loomuliku tõmbe tagasilöögiklapp

Kütmise ajal on oluline säilitada katlas ühtlast õhuvoolu, et suitsugaas voolaks läbi konvektiivosa ja annaks seal oma soojuse küttesüsteemi üle. Samas hetkeil, mil põletis graanuleid ei põletata, tekitaks õhuvool just vastupidise efekti – külm, põletamise puudumise tõttu soojendamata õhk jahutaks soojusvaheti torusid. Meie katlad on varustatud loomuliku tõmbe tagasilöögiklapiga, mis sulgeb õhu pealevoolu katlale ajal, mil kütmist ei toimu. Sel viisil katkestatakse õhuvool ja säilitatakse katlasse kogunenud soojus selle hilisemaks kasutamiseks.

Koonusekujuline põlemiskamber

Selleks, et leek oleks kontsentreeritud ja põletaks täielikult ära kogu kütteaine, on meie põletit täiustatud koonusekujulise kambriga. Koonuse sees tekib keeris, mis soodustab põlemise jaoks vajalike gaaside õiget segunemist. Samal ajal tagavad koonuse ülaosas asuvad hoidikud ka väikeste graanuliosakeste – mis tsentrifugaalefekti tõttu surutakse vastu koonuse seinu – koonuses püsimise piisavalt kaua - nii, et need jõuaksid täielikult ära põleda. Kogu kütteaine põleb ära põletis, mitte ei hõõgu kolde alaosas ega satu koos suitsugaasiga katla konvektiivossa. Selliselt on põlemisprotsess efektiivsem, kulutab vähem kütteainet ja katelt on vaja harvem puhastada. Samal ajal suudab põleti ära põletada oluliselt suurema hulga kütteainet, mille tulemusena on ka väiksemamõõdulise põleti ja katla korral võimalik saavutada suuremat võimsust.

Graanulitaseme andur

Meie katlad võivad ilma katkestuseta töötada nädala ja isegi kauem, kuni mahutis graanuleid jätkub. Juhul kui kütteaine mahutis otsa saab, annab etteandemehhanismi sisseehitatud graanulitaseme andur teate katlale ning kütmine peatatakse. Peatatakse graanulite etteanne ja seisatakse ventilaator, mille tulemusena hoitakse kokku elektrienergiat. Loomuliku tõmbe tagasilöögiklapp aga ei lase katlal jahtuda. Seetõttu ei ole vaja muretseda kui teinekord unustatakse kütteainet lisada – katla töö peatatakse turvaliselt kuni hetkeni, mil mahutisse jälle graanuleid lisatakse.

0

 .