Kasulik informatsioon

Paljude erinevate kütteainete ja erinevate küttesüsteemide hulgast – millel kõigil on omad eelised ja puudused - endale sobivaimat leida ei ole sugugi kerge. Aitamaks Teil turul valitsevas laias valikus orienteeruda, pakume populaarseimate, eramajades ja äriruumides kasutatavate küttelahenduste võrdlust.


Katla võimsuse valik

Katla võimsuse valikul on oluline meeles pidada, et toodetud soojusenergiat kasutatakse maja soojakao kompenseerimiseks. See tähendab seda, et mida suurem on maja soojakadu, seda rohkem soojust tuleb majas ühtlase temperatuuri säilitamiseks toota.

Keskmise soojusisolatsiooniga majade puhul võib kasutada ligikaudset valemit – 1 kW toodetud energiat suudab soojendada 10 m2 pinda. Kuid vajalik võimsus sõltub veel järgmistest teguritest:

  • Lagede kõrgus – mida kõrgemad laed, seda rohkem sooja õhku koguneb ruumide ülaossa.
  • Küttesüsteem – radiaatorküte kulutab alati rohkem võimsust kui köetavad põrandad.
  • Siseruumides hoitav temperatuur – mida suurem on siseruumide ja välisõhu temperatuuride vahe, seda suurem on soojakadu ning tulemusena on ühtlase temperatuuri säilitamiseks vaja toota suurem hulk soojust.
  • Kütteperioodi madalaim temperatuur – oluline on, et välja valitud küttelahendus suudaks tagada komfortse temperatuuri ka karmimal talvel, seepärast tuleks valida just külmematele perioodidele sobiv katel ja mitte lähtuda katla valikul kütteperioodi keskmisest temperatuurist.


Just Teile sobiv graanulkatel

Meie poolt toodetud graanulkatlaid on soodsad ja kergesti paigaldatavad ning võimaldavad tähelepanuväärset säästu kütteaine kuludelt. Saadaval on erinevad mudelid – igaüks neist sobiv konkreetses olukorras:

  • Eco seeria – spetsiaalne, kõrgefektiivne graanulkatel eramajadele, äriruumidele ja tööstusobjektidele.
  • Bio seeria – mitmefunktsionaalne katel, milles võib kütteainena kasutada nii graanuleid kui ka halgu. Ideaalselt sobiv majapidamistele, kelle jaoks puuhalud on kergesti kättesaadav kütteaine.
  • Airo seeria – õhku soojendav graanulkatel. Ei vaja küttesüsteemi. Sobib perioodilise küttevajaduse korral. Mugav transportida ühelt objektilt teisele.
  • Turbo seeria – täisautomaatne katel tööstusobjektidele. Tänu põleti ja konvektiivosa isepuhastustehnoloogiale vajab see hooldust tunduvalt harvem.

Meie klienditeenindusspetsialistid aitavad Teil hea meelega leida Teie jaoks sobivaima lahenduse!


0

 .